EN TR
Römorklu Yangın Söndürme Cihazları
Geri Dön

250 KG. KURU KİMYEVİ TOZLU & 250 LT. KÖPÜKLÜ RÖMORKLU YANGIN SÖNDÜRME CİHAZI

Römorklu Yangın Söndürme Cihazı, geniş yüzeyli kapalı alanlar ile açık arazide, muhtemel yangınlara müdahale amacı ile tasarlanmış bir mobil yangın söndürücüdür. Elde taşınabilir (1, 2, 6, 12 Kg KKT - 6, 9 Litre Su+Köpüklü) veya arabalı (50 Kg KKT - 50 Litre Su+Köpük) yangın söndürücülere göre avantajı, yüksek miktarda toz ve su içermesi ve münferit söndürücüler nispetinde manevra ve hareket kabiliyetinin olmasıdır.

 

Römorklu Yangın Söndürme Cihazı, dıştan itici tüplü bir söndürücü olup, itici tüp ile söndürme maddesinin yer aldığı tank / tanklar ayrı-bağımsız olarak teçhiz edilmiştir. İtici tüp içerisindeki basınçlı azot gazı çalıştırma tertibatı çalıştırıldığında tanka dolar ve söndürücüyü kullanılır duruma getirir.

 

Römorklu Yangın Söndürme Cihazı, modele bağlı olarak iki yada üç adet tüpe sahiptir. Azot gazı ihtiva eden tüpler ile tank / tanklar basınçlandırılmaktadır. Tankların arkasında bulunan makaralara sarılı vaziyette muhafaza edilen 2 adet hortum ucundaki tabanca/nozul ile püskürtme işlemi yapılmakta ve yangına müdahale edilebilmektedir.

 

Yukarıda çalışma prensibi aktarılan sistem, taşıyıcı tekerlekler üzerine teçhiz edilmiştir.

 

Ayrıca sistem, cihazın kullanımı sonrası, hortumlarda ve tabancalarda kalabilecek söndürücü artıklarının ve olası pisliklerin temizlenmesine imkan verecek by-pass düzeneğine sahiptir.

 

BURSAN bir NFK Holding Kuruluşudur. 2020 © Tüm Hakları Saklıdır.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Organize Sanayi Bölgesi 50. Yıl Cad. 45030 Yunusemre/Manisa

Tel: (236) 233 64 51

Fax: (236) 233 24 95

E-mail: bursan@bursan.com